İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Adresi

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu iki ülke arasındaki sosyal, kültürel, ticari ve ekonomik ilişkileri güçlendirmek adına faaliyetlerini sürdürmektedir. Fahri konsolosluklar vize başvurularını kabul etmeye ve değerlendirmeye yetkili değildir. Fethiye Fahri Konsolosluğu adres bilgileri aşağıdaki gibidir;

Adres: Atatürk Cad. Likya İş Merkezi Kat:2  No:202, 48300 Fethiye/Muğla

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri: İngitere Pazartesi, Cuma:  09:00- 16: 00 saatleri arasında, Perşembe Günleri saat 10.00 ile 12.00 arası, Cuma Günü ise 14.00-16.00 arasında hizmet vermektedir. Çarşamba günleri fahri konsolosluk kapalıdır.

İngiltere Konsoloslukları Görev Bölgesi

İngiltere vize başvuru işlemleri için bölge ayrımı gözetilmemektedir. Başvuru sahipleri ikamet ettikleri şehre en yakın yetkili başvuru merkezi aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirebilir. Fahri konsolosluklar başvuru sahiplerinin vize başvurularını kabul etmeye yetkili değildir. Kişiler, işlemlerinini Birleşik Krallık Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezleri aracılığıyla yürütmelidir.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğunun Görevleri Nelerdir?

 • İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu görevleri arasında Birleşik Krallık Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında 'nin menfaatlerini korumak, geliştirmek ve tanıtımına katkıda bulunmak vardır.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve uyrukluğunu taşıyan tüzel kişilere yönelik konsolosluk himayesi sağlamak.
 • İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu özel olarak yetkilendirildiği takdirde, konsolosluk işlemlerini yerine getirebilir.
 • İngiltere Ankara Büyükelçiliği tarafından verilen diğer görevleri yerine getirmek de görevleri arasındadır.
 • Fahri konsolosluklar vize başvurularını kabul etmeye ve değerlendirmeye yetkili değildir. İngiltere vizelerin kabul edilip değerlendirilmesi sadece İstanbul Başkonsolosluğu takdirindedir.

İngiltere Konsolosluğu Vize Kabul Saatleri

İngiltere vize kategorileri için başvuruda bulunmak isteyen kişiler işlemlerini konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yürütmelidir. Yapılan başvurular için randevu gün ve saatinde başvuru sahibinin şahsen gelmesi, biometrik verilerini ibraz etmesi ve evraklarını sunması gerekir. 

Başvuru Merkezleri aracılığıyla tamamlanan işlemleri için başvuru kabul saatleri; Pazartesi-Cuma 08.00 ile 17.00 arasıdır. 

İngiltere Konsolosluğu Pasaport Dağıtım Saatleri

İngiltere'ye yapılacak olan seyahatler için vize başvuru koşulları yerine getiirldikten sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Vize başvuruları İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınır ve sonuçlandırılır.  Vizeler konsolosluk inisiyatifinde olumlu ya da olumsuz sonuçlandırılabilir. 

Başvuru merkezinden pasaportun teslim alınabileceği saatler: Hafta içi her gün saat 09.00 ile 16.00 arası

İngiltere Vize İşlemleri İçin Akredite Başvuru Merkezleri

İngiltere Konsoloslukları, vize işlemleri için  başvuru sahiplerinden doğrudan evrak kabul etmemektedir. Vize başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yürütülmektedir. İngiltere vizesine başvurmak isteyen her kişi randevu ile başvuru merkezlerine gereler biometrik verilerini ibraz eder. Yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla yapılan işlemlerde aracı merkezlerin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vizelerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması yalnızca Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu inisiyatifindedir.

İngiltere Vizesi İçin Akredite Vize Başvuru Merkezleri Olan Şehirler

 • Ankara
 • Adana
 • İstanbul
 • İzmir
 • Bursa
 • Gaziantep
 • Antalya

Fethiye Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2023

Fethiye Fahri İngiltere Konsolosluğu ve diğer İngiltere Türkiye Temsilcilikleri, Birleşik Krallık Devleti'nin  resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi tatillerinde hizmet verememektedir. İngiltere vizesi işlemleri veya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.   

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 7 Nisan Kutsal Cuma
 • 9 Nisan Paskalya
 • 21-23 Nisan Ramazan Bayramı
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 28 Mayıs Resmi Tatil
 • 29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 25 Aralık Noel
 • 26 Aralık Noel

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için gerekli evraklarını temin ederek vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmelidir.  İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını doğrudan kabul etmemesinden dolayı vize başvuru sahipleri, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar (TLS Contact) ya da İngiltere Vize Hizmet Merkezleri aracılığıyla başvurularını gerçekleştirmelidirler. 

Vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar eksiksiz olarak titizlikle hazırlanmalıdır. Fethiye Fahri Konsolosluk birimi İngiltere vize başvurularını kabul etmeye ve değerlendirmeye yetkili değildir. Dolayısıyla başvuru yapacak vatandaşların ikamet ettikleri şehre en yakın yetkili başvuru merkezi aracılığıyla ya da akredite edilmiş seyahat acenteleri vasıtasıyla işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu 

İngiltere Vize müracaatının yapılabilmesi için Online Vize Başvuru Formu,  İngiltere Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi Visa4UK üzerinden hesap oluşturularak doldurulmalıdır.  Açılan sayfadan, online İngilizce Vize Başvuru Formunun İngilizce olarak seyahat amacına, kişinin kişisel ve mesleki bilgilerine uygun olarak doldurulması gerekir. Her adım eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak aşamalar tamamlanmalıdır.

Sistem, formun tam yanıtlanma işlemi bitmeden onay vermemektedir.Tüm bilgiler girildikten sonra ‘Sign declaration’ bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru başarıyla tamamlanmış olacaktır. 

İngiltere Vizesine Tabi Olan Ülkeler

Birleşik Krallık'a seyahat etmek isteyen ve vize işlemlerine tabi olan vatandaşlar, ancak gerekli prosedürleri yerine getirmek koşuluyla ülkeye giriş yapabilmektedir.  İngiltere vize prosedürlerine tabi olan ülkeleri görmek için tıklayınız.

ingilizkonsoloslugu.net Alenn ddw'ye ait görünüyor. İngiltere Konsolosluğu'nun Resmi web Sitesi İle İlgilisi Var mıdır?
Alenn ddw, Google optimizasyonu metotlarını kullanarak farklı alan adları edinen ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlerinden reklam almaktadır. ingilizkonsoloslugu.net’in, İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliğiyle hiçbir akalası yoktur. Alenn ddw, tecrübeli vize uzmanları tarafından oluşturulmuştur. Alenn ddw sitelerinde bulunan hiçbir bilgi Konsoloslukların resmi bilgilendirilmeleri değildir.  Alenn ddw siteleri vize başvuru sahiplerini bilgilendirme amaçlı vize uzmanları tarafından hazırlanmıştır. Sorularınızı ya da eksik gördüğünüz bilgileri www.alennddw.com/contact adresindeki iletişim formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Vize uzmanlarımız en kısa sürede talebinizi dikkate alacak ve gerekli incelemeyi ve düzenlemeyi yapacaktır.

İngiltere Konsolosluğu İngilizce Vize Talep Dilekçe Örneği

İngiltere seyahatinin gerekçelerini anlatan; İngiltere Konsolosluğu'na hitaben, resmi bir dil ile, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağını anlatan bir dilekçe sunulmalıdır.

Aşağıda verilen örnekler, ideal bir dilekçenin nasıl hazırlanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olunması amacıyla sunulmuştur. Ancak her vize talep dilekçesi, kişinin seyahat amacına uygun olarak uygun yazılmalıdır.

…/…/…

To: United Kingdom Consulate General
..........., Turkey

From: İsim Soyisim
Adres

Re: Request for a Visitor Tourist Visa to the United Kingdom

I humbly request the approval of my tourist visa to allow me to visit the United Kingdom. 

Upon successful approval of my visa, I will travel in your country between the dates of …/…/... & …/…/... .

I will be responsible for all accommodations and expenses during my vacation in the United Kingdom.  

I am a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties. At the end of my vacation, I will return back home to Turkey within the allowed timeframe for the following reasons:

1. Geri dönüş nedeni
2. Geri dönüş nedeni
3. Geri dönüş nedeni

Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

Yours Truly,

İsim ve soyisim
İmza

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Fethiye İngiltere Konsolosluğu Telefonu: (0252) 614 63 02

Faks: (0252) 614 83 94 

Fethiye Fahri Konsolosluğu Nerededir?

 

Duyurular

İngiltere Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için,

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için (212) 334 6400 numarayı kullanabilirsiniz. ...
2023-08-07 13:01:44

İngiltere konsolosluk açılış ve kapanış saatleri

İngiltere Başkonsolosluğu açılış ve kapanış saatleri 08.30 / 16.45 arasındadır. ...
2023-08-07 13:01:30

İngiltere Konsolosluğu vize tarifeleri hakkında bilgilendirme

İngiltere Konsololosluk vize süre tarifeleri aşağıda ki gibidir; İngiltre vize başvuru 6 ay İngiltre vize başvuru 2 yıl İngiltre viz...
2023-08-07 10:32:48

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı!

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı! İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyl...
2023-08-07 10:28:34
Tüm Duyurular
Fethiye Fahri Konsolosluğu