İngiltere Turistik Vize Hakkında

Birleşik Krallık’a yapılacak turistik vize başvuruları için Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahipleri vize işlemlerine tabidir. Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günlük seyahatleri için vize işlemlerinden muaf tutulmuşlardır.

İngiltere Turistik Vizesi, ilgili ülkeye turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize kategorisidir. İngiltere’ye turistik bir gezi planlayanlar, sportif ve sanatsal etkinliklere katılmak isteyenler bu vize türünden başvurularını tamamlamalıdır.

İngiltere Turistik Vize Evrakları

Seyahat Belgesi: Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet pasaportu ile yapılan tüm başvurular için pasaportların seyahat dönüşü en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. 
Mesleki Duruma Uygun Evraklar: İngiltere'ye seyahat edecek kişiler, mesleki durumlarına uygun evrakları sunmakla yükümlüdür. Kişi, çalışan, işveren, emekli, ev hanımı, serbest çalışan, çiftçi gibi mevcut durumuna uygun belgelerle başvuru dosyasını hazırlamalıdır.
Şirket Evrakları: Başvuru sahibi çalıştığı firmanın faal olduğunu gösteren evrakalrı başvurusu için sunmalıdır. Şirketin faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, çalışan ve işveren farketmeksizin başvuru için sunulmalıdır. 
Finansal Yeterliliği Kanıtlayıcı Evraklar: Birleşik Krallık'ta ikamet edilecek gün sayısı kadar başvuru sahibinin banka hesabında yeterli bakiye olduğu kanıtlanmalıdır. Sunulan banka hesap cüzdanları güncel tarihli olmalıdır.
Ülkeye Geri Dönüleceğini Gösteren Evraklar: Başvuru sahibi seyahat sonrasında ülkesine geri döneceğini gösteren evrakları başvuru için sunmalıdır. Örneğin; iş sözleşmesi, tapu belgeleri vb. 
Konaklama ve Ulaşım Belgeleri: İngiltere turistik vize başvuruları için konaklama ile ulaşım rezervasyon bilgileri başvuru için ibraz edilmelidir. Rezervasyon tarihleriyle sunulan diğer belgelerin tarihleri birbiriyle tutarlı olmaldır.

İngiltere Turistik Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere turistik vize başvuruları Birleşik Krallık Konsolosluğuna outsource edilmiş kurum ve outsource edilmiş vize hizmet merkezleri aracılığıyla tamamlanır. Başvuru sahipleri Ankara, İstanbul, Gaziantep, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana'da bulunan vize hizmet merkezleri aracılığıyla işlemlerini tamamlayabillir. Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet pasaport hamilleri ülkeye giriş yapabilmek için gerekli vize koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmelidir. Başvuru sahipleri seyahat amaçlarına uygun olarak başvuru dosyası hazırlamalı ve sunmalıdır. İngiltere Turistik Vize Başvurusu için başvuru sahiplerinin mesleki durumlarına uygun evraklar hazırlaması gerekir. Kişi, ülkede kalacağı süre boyunca masraflarını finanse edebilecek güçte olduğunu ve ülkesine geri döneceğini belgelerle ispat etmelidir.

İngiltere Vizesi İle Hangi Ülkelere Giriş Yapılır?

Yapılan başvurular sonucunca alınacak olan İngiltere vizesi ile İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’e de giriş yapılabilmektedir. Ancak bu vize ile Güney İrlanda’ya (İrlanda Cumhuriyeti) girmek isteyen kişiler, ilk girişini İngiltere üzerinden yapmalıdır. 

İngiltere Turistik Vize Ücreti

Turistik İngiltere Vizesi için ödenmesi gereken harç bedeli ve diğer servis ücretleri kişinin ne kadar süreli bir vize talebi olduğuna göre değişmektedir. Turistik İngiltere Vizesi için alt kategorilerde vize geçerlilik süreleri yer almaktadır. İngiltere Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş resmi başvuru merkezi ve konsolosluğun belirlemiş olduğu ilgili web sayfası üzerinden vize harç ücretleri elektronik olarak ödenmektedir.  İngiltere Vizesi için talep edilen vize harç ücretleri ve resmi başvuru merkezinin almış olduğu ek servis hizmet bedelleri vardır. İlgili harç ücretleri ve servis bedelleri kişinin gidiş amacına ve dolayısı ile vize kategorisine göre değişkenlik göstermektedir. 

İngiltere Turistik Vize Sonuçlanma Süresi

Birleşik Krallık'a yapılacak olan turistik seyahatler için yapılan başvurular 15 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. İngiltere genel ziyaretçi vize kategorilerinin içinde yer alan turistik vize başvurularını değerlendirme yetkisi İngiltere İstanbul Başkonsolosluğundadır. Birleşik Krallık ve Türkiye'nin resmi tatilleri dolayısıyla yapılan başvurular bazen belirtilen süreden daha uzun bir zamanda açıklanabilir. Dolayısıyla başvuru sahiplerinin resmi tatil günlerini ve seyahat tarihlerini gözeterek başvuru işlemlerini yürütmesi gerekir. Başvuru sahiplerinin tercih ettiği Öncelikli Vize Servisi hizmetine göre işlemlerini 3-5 iş günü içinde sonuçlandırması mümkündür. Süper Öcelikli Vize Hizmeti ise sadece İstanbul ilinden yapılan başvurular için tercih edilebilir ve yapılan başvurular 24 saat içinde açıklanmaktadır. Tercih edilen vize servis hizmetlerine göre ödenmesi gereken vize ücretleri de farklılık göstermektedir.

İngiltere Konsolosluğu Görev Bölgesi

Birleşik Krallık vize başvuruları için herhangi bir bölge ayrımı bulunmamaktadır. İngiltere Konsolosluğuna outsource edilmiş kurum ve outsource edilmiş veri toplama merkezleri ile başvuru işlemleri yürütülmektedir. Başvuru sahipleri ikamet edilen şehre bakılmaksızın Ankara, İstanbul, Gaziantep, İzmir, Antalya, Adana ve Bursa'da bulunan vize başvuru merkezleri üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir. Başvuruların değerlendirilmesinde yetki yalnızca İngiltere İstanbul Başkonsolosluğundadır.

İngiltere Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere'ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere vizesi almakla yükümlüdür. İngiltere’ye seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere Konsolosluğu’na vize müracaatında bulunmakla mükelleftirler. İngiltere'ye seyahat etme niyetinde olan Türk Vatandaşları, vize başvurusunda bulunurken gidiş amacına ve kalış süresine uygun olarak vize prosedürlerini yerine getirmek zorundadır. Turistik İngiltere Vizesi için kişinin vize başvuru formunu online ortamda ve ingilizce yazı dilinde doldurması gerekmektedir. Vize Başvuru formunda beyan edilen bilgiler kişinin dosyasında sunmuş olduğu belgelerin tutarlı olması gerekmektedir. Vize kararının olumlu olması için eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmış vize takip dosyası hayati önem taşır. Yanlış ya da eksik verilen bilgiler konsolosluğun gözünde yalan beyan olarak geçerli olacağı için başvurunun ret olarak sonuçlanma olasılığı yüksek olacaktır. Bu nedenle dürüst ve doğru bilgiler içeren bir Turistik İngiltere Vize Başvuru dosyasına sahip olmanız gerekmektedir.

Elektronik ortamda form doldurma işleminin tamamlanmasının ardından, başvuru sahibi aynı sistem üzerinden randevu gününü belirlemelidir. Randevu gün ve saatinde iligili başvuru merkezinde hazır bulunmalı, evraklarını şahsen teslim etmeli ve biyometrik veri alım işlemlerinin tamamlanmasını sağlamalıdır. Tüm bu Turistik İngiltere Vize Başvuru prosedürlerinin tamamalanmasının ardından kişi vize başvuru sonucu için yasal olarak 21 iş günü beklemek zorundadır. Bu sürenin sonucunda vize kararı olumlu ise kişinin pasaportuna ilgili vize basılır. Ancak olumsuz olması halinde pasaporta basılan ret kaşesi ile beraber kişiye özel düzenlenmiş İngilizce Ret Belgesi gönderilir. Bu belgede detaylı olarak kişinin neden ret aldığı tarafına bildirilmektedir. Başvuruların değerlendirilmesinde tek yetkili mercii İngiltere Başkonsolosluğu'dur. Vize Başvuru Ofislerinin, başvurusu kararında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

ingilizkonsoloslugu.net web sitesinin İngiltere Konsolosluğu resmi web sitesi ile bir bağlantısı var mıdır?
Bulunduğunuz web sitesi İngiltere vize işlemleri hakkında başvuru sahiplerine faydalı bilgiler sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. ingilizkonsoloslugu.net sitesinin İngiltere Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgili herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Consultation For United Kingdom Of Great Britain, bir Alenn DDW ailesi üyesidir. Web sitesi, Türkiye’de bulunan İngiltere Konsoloslukları ve vize başvuru işlemlerine dair bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Türkiye’deki İngiltere Konsolosluklarının çalışma saatleri, resmi tatilleri, vize bölümü çalışma saatleri, vize başvurusu yapacak olan vatandaşların başvuru yaparken nasıl bir yol izlemesi gerektiği hakkında bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. Consultation For United Kingdom Of Great Britain sitesinde bulunan bilgilerin güncelliği ve doğruluğu konusunda titiz bir şekilde çalışılmaktadır. Ancak zaman zaman ülkelerin vize prosedürleri değişmekte ve dolayısıyla güncelliğini kaybeden bilgiler de olabilmektedir. Yeni ve güncel bilgilere ulaşıldığında en kısa sürede revize edilerek sizlerin bilgisine sunulmaktadır. 

İngiltere Turistik Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

1. İngiltere Turistik Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir mi?

İngiltere turistik vize başvuru işlemleri için randevu online ortamda alınmaktadır. İngiltere'ye seyahat amacı ve mesleki duruma uygun bilgilerle başvuru formu da online ortamda doldurulduktan sonra randevu işlemleri tamamlanmaktadır. Başvuru sahibi randevu gün ve saatinde şahsen vize başvuru merkezinde bulunmalıdır.

2. Turistik İngiltere Vizesi için Acil Vize Başvurusu Var mıdır?

Turistik İngiltere Vizesi için başvuru sahibine seyahat başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesine kadar işlem başlatılması hususunda izin verilmiştir. Ancak başvuru konusunda geç kalan kişiler veya pasaportunu uzun süre işlemde tutamayacak kadar yoğun kişiler için, Acil Turistik İngiltere Vize Başvuruları /Ekspres Vize Servisi bulunmaktadır. Priority ve Super Priority Service olarak adlandırılan Hızlı Turistik İngiltere Vize Servisi için kişinin ek ücret ödeyerek işlem süresi kısaltılabilmektedir. Priority Servisi için işlem süresi 3-5 iş günü arasında değişirken, Super Priority Servisi için işlem süresi 24 saattir. Ancak buaradaki önemli husus, Super Priority Vize Servisi yalnızca İstanbul ilinden yapılan başvurularda gerçekleştirilebilmektedir.

3. Mersin'de İkamet Ediyorum. İngiltere Turistik Vize Başvurusu İçin Hangi Şehirden Randevu Almalıyım?

İngiltere turistik vize başvuruları için randevular online ortamda alınmaktadır. Başvurusu sahibi ikamet ettiği şehre en yakın konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezine şahsen randevu gün ve saatinde gelerek işlemlerini gerçekleştirebilir. Konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru ofisleri, Ankara, İstanbul, Gaziantep, Adana, Bursa, Antalya ve İzmir'de bulunur. Kişinin ikamet şehrine bakılmaksızın vize başvuru ofislerinin herhangi birinden işlemler yürütebilir.

4. İngiltere Turistik Vize için Mülakata Katılmak Gerekir mi?

Turistik amaçlı İngiltere'ye seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaportu sahibi Türk Vatandaşları vize işlemleri için gerekli prosedürleri tamamlamak ile yükümlüdürler. Tamamlanması gereken vize işlemleri arasında randevu günü mülakata katılmak da yer almaktadır. Kişinin hazırlaması gereken evrakları ile beraber randevu günü ilgili başvuru merkezinde hazır bulunması gerekmektedir. Bu nedenle her başvuru sahibi Turistik İngiltere Vizesi için şahsen başvuruya katılmak zorundadır. Yapılan mülakat esnasında kişiden dosyası ve seyahati ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak ibraz etmesi beklenmektedir. Yanlış beyan edilen bilgiler veya eksik sunulan evraklar sonucunda alınacak olumsuz cevap kişinin başvurusun ret olarak bildirilmesine sebebiyet verecektir.

5. Turistik İngiltere Vizesi ile Hangi Ülkere Seyahat Edilebilir?

Turistik İngiltere Vizesi için yapılan başvuru Birleşik Krallık Vize Sistemi üzerinden yürütülmektedir. Bu nedenle alınan İngiltere Vizesi, Birleşik Krallık Vizesi olarak geçerli sayılarak kişi albu sayede Birleşik Krallık Toprakları'na bağlı olan İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’e de giriş yapma hakkını elde etmiş olacaktır. Ancak Turistik İngiltere Vizesi ile Güney İrlanda’ya (İrlanda Cumhuriyeti) girmek isteyen kişiler, ilk girişini İngiltere üzerinden yapmalıdır. Bu koşulda Birleşik Krallık Vizesi'ne sahip bireyler, Güney İrlanda seyahatleri için aynı vizeyi kullanabileceklerdir.

6. Turistik İngiltere Vizesi için Kişinin Banka Hesabında Ne Kadar Bakiye Bulunmalıdır?

İngiltere'ye seyahat etme niyetinde olan kişiler, vize başvuru işlemleri sırasında seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını banka hesap dökümü sunarak ibraz etmek zorundadırlar. Sunulan banka hesabında, kişinin Turistik İngiltere Vizesi için yurtdışında harcamayı planladığı bakiye TL veya Döviz olarak hesabında bulunmalıdır. Konaklama masrafı, uçak bileti ve yaşam giderleri gibi masrafların minimum düzeyde hesaplanarak yeterli miktarın kişin vize evrakları içerisinde yer alan banka hesap dökümünde bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde seyahat masraflarını karşılayacak yeterli maddi güce sahip olunmaması sebebi gösterilerek ret cevabı verilebilmektedir.

7. Yeni Evli Başvuru Sahipleri Önceki Soyadları ile Alınmış Pasaport ve Vizelerini Mevcut Soyadları ile Kullanabilir mi?

Yeni evli bireyler, evlenmeden önce aldıkları pasaport ve vizelerini, vize geçerlilik tarihlerini kontrol ederek kullanabilmektedirler. Ancak buradaki önemli husus, Yeni pasaport ve eski pasaportun seyahat süresince kişinin yanında taşıyor olması ve aynı zamanda resmi olarak soyadı değişikliğini kanıtlayan evlilik cüzdanının aslını da mevcutta yanında bulundurması gerekmektedir. Seyahat esnasında olası bir kontrolde sorun yaşamamak ve ivedilikle ülkeye giriş işlemlerini tamamlamak adına kişinin bu belgeleri yanında bulundurması gerekmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki, geçerli vizesi olan kişiler mutlak suretle ülkeye giriş yapabilir algısı doğru değildir. Havaalanı pasaport kontrol memuru, istisnasi durumlarda İngiltere Turistik Vizesi olan kişileri belirli kurallar çervesinde uygun görmediği takdirde ülkeye almama hakkına sahiptir.

8. Öğrenci olan Başvuru Sahiplerinin Sponsor Göstermesi Zorunlu mudur? Şahsi Banka Hesaplarını Sunarak Başvuru Yapmalarında Bir Sakınca Var mıdır?

Öğrenci konumunda olan ancak İngiltere'ye seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşları, vize başvuru işlemlerini sponsor kullanarak gerçekleştirmelidirler. Öğrenciler için ilk etapta anne veya babalarının sponsor olması beklenir. Yasal ebeveynlerinin hayatta olmamaları ya da resmi olarak gelir durumlarını kanıtlayamıyor olmaları halinde ikinci kuşaktan akrabaları sponsor olarak gösterilebilmektedir. Buradaki sponsorluktan kasıt, kişinin yalnızca seyahat masraflarının karşılanması değil, yaşadığı ülkedeki geçim kaynağının da ibraz edilmesidir. Bu nedenle öğrenci bireyin şahsına ait banka hesap dökümü olmasına rağmen bu paranın kaynağının ispat edilmesi için anne veya babanın sponsorluğuna başvurulması gerekli olacaktır. Nitekim çalışmayan öğrenci konumundaki başvuru sahiplerinin, bankada göstermiş olduğu bakiyenin kaynağı ilk olarak anne ya da baba tarafından olduğu düşünülmektedir.

9. İngiltere Turistik Vize Başvurusu için Uçuş ve Konaklama Belgesi Satın Alınmalı mıdır?

Turistik amaçlı İngiltere'ye seyahat etmek isteyen kişiler vize başvuru işlemleri esnasında konaklama ve uçuş belgesini dosyasında bulundurmak ile yükümlüdür. İngiltere'de nerede kalacağı ve hangi havalimanından İngiltere'ye giriş yapacağı konoslosluk tarafından önemsenen bilgiler arasındadır. Ancak Turistik İngiltere Vize Başvurusu sırasında, kişiden satın alınmış uçak ve otel belgesine sahip olması istenmemektedir. Yapılan uçak ve otel rezervasyonu ile kişi vize işlemlerini yürütebilir. Rezervasyonlarda dikkat edilmesi gereken husus, kişinin kimlik bilgilerinin ve seyahat tarihlerinin doğru olarak yazılmasıdır. Herhangi bir çelişkiye yer vermemek adına; başvuru formu, ilgili dilekçeler ve rezervasyonlarda seyahat tarihi tutarlı olarak yazılmalıdır.

10. Turistik İngiltere Vize Reddi için İtiraz Hakkı Var mıdır?

İngiltere Turistik Vize Başvurusu sonucunda vize kararı olumsuz olan kişiler için ret gerekçesi önem arz etmektedir. Ret gerekçesine uygun olarak kişi yeniden başvuru yapabilir ya da itiraz hakkını kullabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta hangi sebep ile ret alındığı ve kişiye ret belgesinde hangi bilgilerin iletildiğidir. Bazı durumlarda ret alan kişinin koşullarında herhangi bir değişiklik olmaması halinde yeniden başvuruda bulunması tavsiye edilmemiştir. İtiraz Hakkını kullanmak isteyen kişilerin aşağıdaki bilgileri dikkate alarak işlem başlatması gerekmektedir.

İtiraz Hakkı Tanınmış İngiltere Vize Kategorileri

  • Turistik Vize Başvurularında Bulunanlar
  • 6 aydan kısa süreli olarak İngiltere Öğrenci Vizesine sahip olanlar,
  • Eğitim süresi 6 aydan uzun ve öğrencinin gideceği yer belli değil ise, bu halde yapılacak olan İngiltere Öğrenci Vize Başvurusunda bulunanlar,
  • Belirtilen durumlarda ailesi beraber seyahate çıkacak olanların İngiltere vize başvuruları,
  • İngiltere Göçmenlik Kurumu'nun öngörmediği ve geçerli saymadığı durumlarda da mahkemeye başvurma durumu bulunmamaktadır. 
  • İngiltere Vizesi için belirtilen durumlara sahip olunmuş ve itiraz hakkı da bulunmuyorsa, 1998 yılında İnsan Hakları Yasası, 1976 yılında Ayrımcılık Yasası'nın tanıdığı sınırlı itiraz kanuna göre itiraz etme hakkı ortaya koyulabilmektedir.

11) İngiltere Turistik Vize Başvuruları Kaç Günde Çıkar? 

İngiltere’ye yapılacak olan turistik vize başvuruları İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Başvuruların sonuçlanma süresi kişiden kişiye ve sunulan evraklara göre değişmekle beraber, resmi işlem süresi 15 iş günüdür. Bu süreç konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre bazen daha uzun veya daha kısa olabilmektedir. Başvuru sahiplerinin bu bilgileri göz önünde bulundurarak en erken sürede işlemlerini başlatmaları gerekmektedir. Yaşanan gecikmelerden konsolosluk sorumlu tutulmayacaktır. 

12) İngiltere Turistik Vize Başvuru Sonucumun Takibini Nereden Yapabilirim?

Birleşik Krallık'a yapılan vize başvurularının takibi konsolosluk tarafından outsource edilmiş İngiltere Vize Başvuru Merkezi sistemi üzerinden online olarak kontrol edilmektedir. Başvuru işlemlerinin yürütüldüğü vize hizmet merkezleri aracılığıyla vize sonucunun kontrolleri sağlanmaktadır. 

13) İngiltere Turistik Vize Başvurum Reddedildi, Ödediğim Ücretler Tarafıma İade Edilir mi?

İngiltere'ye planlanan seyahatler için kişilerin durumlarına uygun olarak bir vize başvurusu yapması gerekir. İngiltere Vize Başvurularını değerlendirme yetkisi ise İstanbul Başkonsolosluğundadır. Başkonsolosluk tarafından reddedilen vize başvuruları için herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır. 

14) İngiltere Turistik Vize Başvurum İçin Randevuya Katılmadan İşlemlerimi Yürütmem Mümkün müdür?

İngiltere Turistik Vize başvuruları için randevu online olarak talep edilir ve başvuru sahibi randevu gün ve saatinde konsolosluk tarafından outsource edilmiş İngiltere Vize Başvuru Merkezlerinde gerekli biometri prosedürlerini tamamlamak için şahsen bulunmak zorundadır. Randevu gününde katılım saağlanmadığı takdirde vize başvuru işlemleri tamamlanamaz.

15) İngiltere Vize Başvurusu İçin Hazırladığım Evrakları Tercüme Ettirmem Gerekir mi?

İngiltere Vize Başvuruları için konsolosluk birimine sunulacak olan tüm evrakların tercümesi gerekmemektedir. Sadece bazı evrakların İngilizce alınmış olması gerekir. Örneğin şirketin faaliyet belgesi başvuru için İngilizce sunulması istenen evraklardan birisidir. 

Duyurular

İngiltere Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için,

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için (212) 334 6400 numarayı kullanabilirsiniz. ...
2023-08-07 13:01:44

İngiltere konsolosluk açılış ve kapanış saatleri

İngiltere Başkonsolosluğu açılış ve kapanış saatleri 08.30 / 16.45 arasındadır. ...
2023-08-07 13:01:30

İngiltere Konsolosluğu vize tarifeleri hakkında bilgilendirme

İngiltere Konsololosluk vize süre tarifeleri aşağıda ki gibidir; İngiltre vize başvuru 6 ay İngiltre vize başvuru 2 yıl İngiltre viz...
2023-08-07 10:32:48

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı!

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı! İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyl...
2023-08-07 10:28:34
Tüm Duyurular
İngiltere Turistik Vize